İstanbul Baymak Servisi
444 67 02

Baymak Kombi Ateşleme Yapmıyor 5 Çözüm! Baymak Kombi Servisi

Baymak Kombi Ateşleme Yapmıyor

Baymak marka kombi cihazlarında ateşleme sorunlarını kendinizde çözebilirsiniz. Baymak kombi ateşleme yapmıyor sorunu yaşıyorsanız bir kaç sebep bu durumu tetikleyebilir. Kimiz zaman tarafınızca da çözülebilecek sorunlar olurken kimi zamanda işinde uzman birimler tarafından destek almanız gerekmektedir.

Merkez iklimlendirme servisi olarak günün 7 gün 24 saat sürekli sahada Baymak servisi olarak hizmet vermektedir. Uzman birimlerimizin uzun yıllar bu sektörde olmasından ötürü işinde olan tecrübesiyle sizlere kombi ateşleme sorunlarında çözümler sunulmaktadır. 5 çözüm önerisi ile sorunu ortadan kaldırabilirsiniz

1. Gaz Akışını Kontrol Edin

Ateşleme probleminin en temel sebebi genellikle gaz akışından kaynaklanmaktadır. Baymak kombi ateşleme yapmıyor sorunu için çözüm arıyorsanız ilk olarak gazın kombiye gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Gazı akışı olmadığında kombi ateşleme yapmayacak olup sorunun kaynağını yanlış yerde arıyor olabilirsiniz. Doğalgaz hattını kontrol ederek daireye giriş vanasını kontrol edebilirsiniz.

Baymak Kombi Ateşleme Yapmıyor

2. Filtreleri Kontrol Edin

Gazın geldiğini kontrol ettikten sonra bacadan giren toz, kir ve çeşitli maddeler filtreleri tıkamış olabilir. Bu filtrelerin tıkanması sonucunda hava geçişi engelleneceği için gaz girişi olsa dahi baymak kombi ateşleme yapmıyor sorunu almaya devam edebilirsiniz. Bacaların filtresini temizledikten sonra tekrar yerine takarak deneme yapabilir ve sorunun kaynağı filtreler ile Baymak kombi ateşleme yapacaktır.

Baymak Kombi Ateşleme Yapmıyor

3. Kombi Manyetosunu Kontrol Edin

Baymak kombi cihazları oldukça seyrek olarak arıza vermektedir. Kombi bakımı rutin olarak yaptırılsa dahi arada bazı parçalar arıza verebilmektedir. baymak kombi ateşleme yapmıyor sorununun bir başka sebebi ile manyetonun arızalanmasından kaynaklanır. Genellikle bu parça arızası kullanıcı kaynaklı değil zamanla oluşan bir problem olmaktadır. Baymak kombi manyetosunu değiştirterek sorunun kaynağı bu ise kombini ateşleme yapacaktır.

Baymak Kombi Ateşleme Yapmıyor

4. Su Basıncını Kontrol Edin

Genellikle kombinin alt kısmında olan su basıncı ibaresinin belirli sayılar arasında olması gerekmektedir. Günümüz teknolojisinde akıllı cihazlar olan Baymak kombiler de su basıncı 1 barın altında olduğunda kombi kendini korumaya alarak baymak kombi ateşleme yapmıyor sorunu ortaya çıkacaktır. Su basıncının düşük yada çok yüksek olması kombi cihazında yada peteklerde su kaçırması haricinde farklı arızalarda ortaya çıkarabileceğinden kombinin kendini korumaya alması çok önemlidir.

Baymak Kombi Ateşleme Yapmıyor

5. Kombi Parça Arızası

Kombi cihazlarında çeşitli teknik parçalarda da olabilecek arıza durumlarında baymak kombi ateşleme yapmıyor sorunu ile karşılaşılmaktadır. Bu arızaların bazıları fan arızası, sensör arızası, anakart arızası, pompa arızası gibi sorunlarda kombi ateşleme yapmasını engeller. Bu tarz teknik sorunlar yaşıyorsanız işinde uzman teknik kombi servis tarafından destek almanız gerekecektir.

Baymak Servisi

Baymak Servisi

Yorum Yazın

İstanbul Baymak Servisi

Baymak Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Baymak Servis Çağırın
444 67 02

Baymak Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Baymak Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Baymak Servis

Baymak marka Kombi & Klima ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun