İstanbul Baymak Servisi
444 67 02

Kombi Neden Gaz Arızası Verir? 3 Önemli Parça

Kombi Neden Gaz Arızası Verir? sorusuna cevap arıyorsanız 3 adımlı detay konumuza mutlaka göz atın.
Kombi Neden Gaz Arızası Verir

Kombi gaz arızası genellikle birkaç nedenden oluşabilmektedir. Gaz valfini bozulması, gaz kesilmesi, gaz borusunda tıkanıklık ve diğer parçalarda problem olması şeklinde açıklanır. Eğer kombinize gaz gitmiyor ve gaz hata kodu çıkıyorsa; mutlaka gerekli kontrolleri yaptıktan sonra servis çağırmanız gerekir. Kombi Servisi tarafından sorun olan parça incelendikten sonra yenisiyle değiştirilerek problem çözülecektir.

Baymak kombiler veya faklı marka ve model tüm kombilerde gaz arızası çeşitli etkenlerden kaynaklı yaşanabilir. Bildiğiniz üzere gaz ile ilgili konular tehlikeli ve riskli sorunlardır. Bu nedenle bu tür arızalarda yetkili kişilerin müdahalesi gereklidir. Can güvenliğiniz ve yapıların güvenliği için yetkin olmayan kişilerin cihazlara ve sisteme müdahale etmesine izin vermeyiniz. Baymak servisi için  444 67 02 numaradan bizlere günün her saati ulaşabilirsiniz.

Kombi Gaz Arıza Nedenleri

Kombi Gaz Arıza Nedenleri

Kombilere gaz gelmeme sorunu genellikle birkaç sebebe bağlıdır. Bunlardan ilki gaz kesintisi ve gaz vanasının kapalı olmasıdır, ikincisi kombi parçalarında arıza olması ve üçüncüsü ise gaz valfinin bozulmasıdır. Kombi Neden Gaz Arızası Verir sorusuna aşağıda 3 başlıkta hızlıca yanıt verilebilir. Ancak her sorun bu 3 parçadan kaynaklı da olmayabilir. Eğer sorun bu bahsi geçen yerlerde değilse kombi teknik servisi tarafından detaylı bir arıza tespit işlemi yapılması gerekir.

Kombi Gaz Kesintisi ve Gaz Vanası Kontrolü

1. Kombi Gaz Kesintisi ve Gaz Vanası Kontrolü

Eğer evinizde gaz kesintisi var ise kombiye gaz ulaşmayacağı için kendisini çalıştırmayacaktır. Bunu test etmek için doğalgaz saatinizi kontrol edebilir ve normal doğalgazlı ocağı açmayı deneyebilirsiniz. Ocak yanıyor ve gazda bir problem yok ise bu durumda evin içinde gaz var ancak kombiye ulaşmıyor demektir. Kombinin yanında yer alan vanayı kontrol edin. Gaz vanasının boru ile aynı yöne bakması gerekir, eğer 90 derece farklı yöne bakıyorsa gaz kapatılmış demektir.

Kombi Parçalarında Arıza

2. Kombi Parçalarında Arıza

Ateşleme trafosu tarafından gönderilen akım hem çakmaklara hem de anakarta gider. Bu komutu alan anakart, gaz valfine bir işlem gönderir ve ardından gaz valfi gazı vermeye başlar. Eğer anakart ya da diğer parçalarda sorun var ise kombiniz devreye giremeyecek, bu sebeple de ateşleme yapmayacaktır.

Servis tarafından kontrol edilmesi gereken bu arızada genellikle sorunlu parçanın değişmesi ile problem çözülür. Bazı durumlarda ise parçanın üzerinde tamir işlemi yapılabilmektedir.

3. Gaz Valfinin Bozulması

Kombinin gazı yakabilmesi için gaz valfinin stabil bir şekilde çalışmasına ihtiyaç vardır. Gaz valfinde herhangi bir sorun ya da aksaklık olması durumunda kombi içerisinde gaz ulaşmaz ve valfte kalır. Kombiniz gaz hatası vermeye başlar. Gaz valfinin değiştirilmesi ya da tamir edilmesi halinde tekrar kombiniz gazı sorunsuz bir şekilde alacaktır. Ateşleme ve diğer işlemler rahat bir şekilde yapılabilir.

Yukarıda yer alan detaylar gaz arızasının başlıca nedenleri arasında yer almakla birlikte ekstra farklı sorunlar da yine kombinizin gaz arızası vermesine sebep olabilir.

Baymak Servisi

Baymak Servisi

Yorum Yazın

İstanbul Baymak Servisi

Baymak Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Baymak Servis Çağırın
444 67 02

Baymak Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Baymak Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Baymak Servis

Baymak marka Kombi & Klima ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun